REKLAMA easport2011_275x128 starcraft2_275x128pulnoc wow_complete_275x128

The Sims 2.cz - komunitní centrum o simících
filtrace novinek

Laku | 1.4.2007Sims 2: Season

Vyšel patch pro datadisk Roční období

Včera vyšel první patch pro aktuální datadisk Roční období (Seasons). Stahovat jej můžete ve verzi pro DVD/CD nebo pro majitele digitální verze (pro zakazniky EA Link). Patch výjimečně opravuje pouze tři chyby, které se ve hře projevují po instalaci Ročního období. Doposud platilo, že stačilo aplikovat opravný patch pouze pro nejnověji nainstalovaný datadisk, ovšem tentokrát nastává molá změna... Máte-li nainstalovány Mazlíčky a Roční období, tak byste měli aplikovat oba patche. Záplata pro Roční období totiž neobsahuje veškeré opravy potřebné pro Mazlíčky (aktuální patch). Závěrem ještě uveďme popis zmíněných oprav:

 • Opraven problém s upravenými objekty, kde v průběhu uploadu do online systému vznikaly problémy.
 • Odměna za kariéru Muzikanta (Rock Hammer) nyní funguje správně (byl problém se zvukem).
 • Děti již nebudou brečet nepřiměřeně dlouhou dobu.

 Komentáře této novinky (248)

Laku | 26.3.2007Sims 2: Season

Podrobnosti o soundtracku Ročního období

MySims

Jistě jste si všimli, že v datadisku Roční období znějí nové písně - všechny pochopitelně nazpívané v simštině. Je již téměř tradicí, že Electronic Arts oslovuje známé tváře showbyznisu. V minulých datadiscích jste mohli mimo jiné zaslechnout songy od Depeche Mode, Aly&Aj, Black Eyed Peas a také české zpěvačky Victorie. S datadiskem Roční období je tu nový soundtrack, v němž najdete písně od Lily Allen, The Veronicas, Government Mule, The String Cheese a dalších. A co na nahrávání speciálních verzí svých písní interpreti říkali? To si můžete přečíst v tiskové zprávě EA:


Nahrávání písně Smile bylo pro mně velkou zkušeností. Pomsta může být někdy zábavná,” řekla Lily Allen, “ale nazpívat to znovu – V simíkovštině – šlo velmi hladce a při zkoušení byla ohromná legrace! Ta bláznivá řeč a úleťácká nátura Sims her jdou s písničkou skvěle dohromady. Pořád jsem se musela smát!"

„Jelikož máme zkušenosti s improvizováním, neměli jsme problém pustit se do opětovného nahrávání naší písně Close Your Eyes v simíkovštině. Simí řeč může být poněkud obtížná, ale hudebně ji lze převést poměrně snadno. Její intonace je celkem muzikální,“ řekl Kyle Hollingsworth z kapely The String Cheese Incident. [více]

 Komentáře této novinky (75)

Laku | 19.3.2007Sims 2: Season

Roční období na vrcholu prodejnosti

Nové tituly série The Sims pravidelně atakují přední příčky prodejnosti. Nejinak tomu je v případě aktuálního Ročního období, které obsadilo v zámoří příčku rovnou nejvyšší. Simům se tak podařilo sesadit datadisk Burning Crusade populární onlinovky World of Warcraft. Podobné úspěchy slaví aktuální rozšíření také v Austrálii a Velké británii. Při této příležitosti bychom vám rádi doporučili náší přehlednou shop rubriku.

Zdroj: SnootySims, NPD, ELSPA, GfK

 Komentáře této novinky (72)

Laku | 10.3.2007Sims 2: Season

První česká recenze Ročního období

Již ve čtvrtek vyšla na Tiscali Games recenze (70%) aktuálního datadisku Roční období (Seasons). V této první recenzi na českém internetu se dozvíte vše podstatné o náplni pátého rozšíření. Naše pavidelné čtenáře by možná mohlo zajímat, že za recenzí stojím já se Saphirou. O své názory na Roční období s můžetepodělit s ostatními v komentářích nebo diskusi. Výsledný verdikt z Tiscali recenze:


Slušný datadisk, který zaujme zejména svou zimní částí, která boří stereotypní zpracování. Ostatní roční období již nejsou zdaleka tak zajímavá, byť nabízejí různorodé aktivity. Vedle výrazného „grafického oživení“ datadisk ovšem pokulhává v inovacích herního systému a v tomto ohledu se předešlým přídavkům nevyrovnal. [více]


Další české recenze nabízí papírové magazíny - březnové Score 157 (69%) a únoroý Level 149 (80%). Závěrem se podívejme také na zahraniční recenze: GameSpot (73%), Eurogamer (70%), 1UP (80%) a Yahoo Games (80%).


 Komentáře této novinky (73)

Saphira | 7.3.2007Sims 2: Season

Rybolov pod drobnohledem

Jednou z nových činností, kterou mohou simíci provozovat s nástupem nového datadisku, je kromě zahradničení i rybolov. Ten se provozuje v klasickém jezírku, ale pozor - jezírko musí být dostatečně velké a také hluboké, v mělké louži se vám ryby neobjeví. Můžete si do něj klidně přidat obvyklé rostliny a zkrášlit ho novým vodotryskem, specielně určeným pro tato jezírka. Poznáte ho podle toho, že nikam jinam než právě do jezírka nepůjde postavit.Při rybaření se, jako při jiných činnostech, dá získat talentový odznak, od bronzového po zlatý. Od toho, jak je váš rybář zdatný, se také odvozuje použitá návnada. Začátečníci loví na housenku, rybáři s bronzovým odznakem mají možnost lovit i na květolučskou střevli, stříbrným rybářům přibude do nabídky rohlíková kulička a získá-li váš simík zlatý odznak, má možnost lovit s rotační třpytkou. Získání zlatého odznaku samozřejmě trvá dost dlouho, a budete muset ulovit a sníst hodně ryb, než se vám to podaří... Samotný rybolov se zahájí prostým kliknutím na jezírko a příkazem lovit ryby na... a můžete si nebo nemůžete vybrat druh návnady. V průběhu rybolovu je i možnost jednotlivé návnady střídat, opětovným kliknutím na jezírko a příkazem změnit návnadu, je-li samozřejmě nějaká jiná na výběr.Ryb jsou v podstatě tři druhy, okoun, duhový pstruh a sumec, a ke každému je ještě obří varianta, ze které má simík větší radost. Ulovené ryby se ukládají rybářovi do inventáře, a pokud je chce sníst, stačí kliknout na ledničku a k obědu či večeři si může připravit pro sebe nebo pro celou rodinu smaženého okouna, nadívaného pstruha nebo sumce na zelenině. Tato jídla jsou, jako ostatní jídla, připravovaná z čerstvých potravin daleko sytější, mají třpytky a dají se také uchovávat v lednici pro pozdější konzumaci. Pokud má simík v inventáři víc ryb, než je on či jeho rodina schopná zkonzumovat, je možné je samozřejmě i prodat a vylepšit si tak rodinný rozpočet. Zvláštním druhem úlovku je stará bota, kterou si simík také uloží do inventáře, a může si ji jednak pověsit na zeď, prodat, nebo si ji vylisovat v lisu na ovoce a vypít, což ovšem nedoporučuji, simík potom zešílí.Rybařit je možné v kterémkoliv ročním období, dokonce i v zimě, pokud ještě nezamrzne nebo už rozmrzne jezírko. Na ulovenou rybu, vyndáte-li ji simíkovi z inventáře a položíte na zem, přilákáte zaručeně tučňáka, ale to už jsem psala jinde.

 Komentáře této novinky (198)

Majkyn | 6.3.2007Sims 2: Season

Nahlédnutí do zahrádkářských aktivit

Seasons je tady a vaši Simíci se pouštějí do zahradničení! Na své zahrádce si nyní můžete vytvořit záhon, který nejprve pohnojíte a následně osázíte rozmanitými druhy ovoce a zeleniny. Na výběr máte mimo jiné například jahodník, rajče nebo třeba lilek. O své rostliny se poté musíte pečlivě starat, zalévat je, vytrhávat plevel, zbavovat je mšicí a hovořit k nim. Pokud se sazenicím nebudete dostatečně věnovat, vyroste vám na nich ovoce bez chuti. Pokud ale budete o rostliny pečovat s láskou, odmění se vám krásnými a vynikajícími plody, které vaši zahradu proslaví po celém sousedství.Kvalitu vašeho ovoce ovlivní také vaše zahradnické dovednosti. Čím více času věnujete starání se o zahradu, tím se vaše pěstitelské schopnosti budou zlepšovat. Postupně se vypracujete přes tři úrovně, bronzovou, stříbrnou a zlatou. S každou úrovní přichází nový a efektivnější způsob starání se o rostliny.Vámi vypěstované ovoce můžete prodat, dát ho do lednice na později nebo použít nový odšťavňovač a vyrobit skvělý osvěžující džus. Některé z nich mají i zvláštní účinky, například vypití vynikajícího džusu z lilku vám přidá jeden dovednostní bod. Své plodiny můžete pěstovat nejen venku na záhonech, ale také ve sklenících, které odolávají i chladnějšímu počasí. Skleník je možné vybavit osvětlením a dokonce i propojit s obytnou částí domu.

 Komentáře této novinky (4613)

Saphira | 5.3.2007Sims 2: Season

První setkání s roztomilým tučnákem

Další zvláštní postavou je tučňák, ale ten je na rozdíl od simorosta čistě NPC postavou, stejné kategorie, jako je Smrt, paní Muchlzadková, otec Čas, případně Santa Klaus. Nelze se s ním skamarádit, a nelze ho přijmot do rodiny a hrát za něj. Mně se na pozemek dostavil dvakrát - poprvé obešel dům, vlezl do zahrádky a vážně komunikoval se strašákem. Od sima se nechal pohladil a pak důstojně odkráčel. Podruhé jsem ho nalákala na rybu, kterou simík vylovil z jezírka, a položil na zem, a to přiběhl témeř okamžitě, rybu popadl, nadhodil a spolkl. Pak důstojným kolébavým krokem vyšel po schůdcích a vešel do domu. Nesplnil ale moje očekávání nějakých neplech, případně sněžení přímo v domě, a jediné, co s ním šlo udělat, než opět vyšel předními dveřmi a odešel, bylo opět jen pohlazení... Podělte se s ostatními o své herní zážitky s tučnákem v komentářích. Komentáře této novinky (282)

Saphira | 4.3.2007Sims 2: Season

První setkání s květinovou vílou (simorostem)

V následujících dnech se můžete těšit na seriál novinek představujících jednotlivé zajímavosti datadisku Roční období. Dnes se podívejme na zvláštní zelenavá stvoření. Tak jako v jiných datadiscích, i v Season se objevují nové postavy, a jednou z nich je takzvaná květinová víla, v simském názvosloví zvaná Simorost. Je to, stejně jako byl v Nočním životě upír a v Mazlíčcích vlkodlak, vlastně přeměněný simík, který to v tomto případě poněkud přehnal s pesticidy. I tuto úchylku je možné vyléčit pomocí letkvaru, který je dostupný v zahrádkářském klubu.Simorostem se může stát kterýkoliv dospělý simík, a od toho okamžiku má jen tři potřeby - slunce, vodu a lásku. Nepotřebuje jíst, vyměšovat, bavit se nebo spát a do vany vleze jen v případě, že neprší a nikde nejsou louže, aby uspokojil svou potřebu vody. Rozmnožovat se může neuvěřitelným tempem, stačí na něj kliknout a dát příkaz udělat si simorostíka. Moje simorostka, sotva dospělá, chvilku potřásala hlavou, a narodily se dvě malé simorostky. A protože simorosti mají na rozdíl od normálních simíků jen tři životní stadia - batole, dospělý, stařec, tak žádná mimina, ale batolata. Ta po čtyřech dnech vyrostou rovnou v dospělého simorosta. Hned od narození umí mluvit a chodit, a mají i nějaké vědomosti. Jakmile simorost dospěje, má automaticky zlatý odznak za zahradničení a také samozřejmě, jak se říká "zelené prsty". Pod jeho péčí zahrada jen vzkvétá...Simorostka ovšem může porodit i úplně normální dítě s normálním simem, těhotenství snáší bez nějakých zvláštních obtíží, které provázejí těhotenství obyčejných simek, ta moje pouze jednou zvracela, a i když jí v příslušném čase jakoby narostlo břicho, nic na ní vidět nebylo. Porodila krásnou zelenookou holčičku a otec dítěte i její vlastní simorostí dcera, která ji před několika dny učinila dvojnásobnou babičkou, z toho měli ohromnou radost.

 Komentáře této novinky (275)

Laku | 28.2.2007Sims 2: Season

Datadisk Roční období skladem již dnes!

MySims

Tiscali Gameshop dnes naplnil své sklady očekávaným datadiskem Roční období (Seasons). Většina objednávek byla dnes expedována, zákazníkům tedy dorazí nejdéle v pátek. Datadisk si můžete nyní již koupit (799 Kč). Podobně jako tomu bylo u datadisku Mazlíčci, tak i zde vychází speciální edice Sims 2 + Seasons v jednom balení. Více informací o Ročním období vám přineseme v nejbližších dnech.

 Komentáře této novinky (375)

Laku | 25.2.2007Sims 2: Season

Další přísun obrázků + nová rubrika videí

Kolegové ze serveru Capital Sims nafotili pár obrázků z datadisku Roční období (Seasons). Vzhledem k tomu, že kvalita snímků je velmi dobrá, tak jsme je přidali také do naší galerie. Mimochodem na zmíněných stránkách naleznete také několik starších fotek z prezentace. Nově si také, díky YouTube, můžete na našich stránkách přímo přehrát několik videí.


Zdroj: Capital Sims

 

 Komentáře této novinky (147)

Laku | 23.2.2007Sims 2: Season

Roční období netrpělivě číhají za dveřmi

The Sims 3

Ano, očekávané rozšíření Roční období (Seasons) vychází již příští týden - v zámoří již 27. února, u nás v sobotu 3. března. Odpočítávat můžete společně s námi na časomíře umístěné zde nad novinkami. Pokud zvažujete koupi datadisku, tak nezapomeňte včas předobjednat. Tiscali Gameshop bude mít pravděpodobně hru skladem dříve, aby stihl svým zákazníkům datadisky rozeslat do pátku. Připomeňme také exkluzivní předprodejní akci o zajímavé ceny, do které se zapojí každý kdo uskuteční objednávku prostřednictvím našeho serveru.


Ale pojďme se zaměřit na novinky, kterých se v posledních dnech vyrojilo více než dost. Zejména se objevilo několik obrázků ze hry a videí. Několik obrázků s novými objekty naleznete v této galerii na Yahoo! Dalších několik obrázků si můžete prohlédnout v tomto článku na německém SimsZone. Od kolegů jsme si vypůjčili obrázky nového sousedství Riverblossom Hills v různých fázích roku:Závěrem se hodí upozornit ještě na nová videa. Jedno nepříliš zajímavé nabízí server Cynamite a další neoficiální nahrávku najdete také této italské stránce (v pravém menu). O poznání zajímavější je trojice videí uveřejněných v rámci kampaně "How do you play?". Všechny tři klipy jsou plné zajímavých momentů počínaje zmrznutím simíka přes pokus o vytvoření sněhového anděla v blátě až po "sněhulákové psycho".

Zdroj: Sims Zone, Snooty Sims, Tiscali, EA

 Komentáře této novinky (159)

Laku | 16.2.2007Sims 2: Season

Zajímavosti z oficiálního Seasons chatu

V noci ze čtvrtka na pátek našeho času proběhl na oficiálních stránkách chat týkající se připravovaného datadisku Seasons (Roční období). Nabízíme vám z něj několik informací a zajímavostí:

 • Nové štavnaté druhy jídla, které bude možné připravit z chycených ryb.
 • Kromě jarního chytání motýlů zde budou také světlušky. V horkých letních nebo podzimních večerech je budou moci simové chytit a použít ve svém domě jako světlo.
 • Spálení slunečními paprsky vás může potkat kdekoli venku i v bazénu.
 • Roční období bude stejné ve všech "podsousedstvích". V sousedství jej bude možné libovolně měnit pomocí "seasons chooser", na pozemku nikoliv.
 • K dispozici budou nová venkovní oblečení, účesy a zimní klobouky.
 • Enormní přehřátí či zmrznutí může vést až k smrti.
 • Větší počet stromů na vašem pozemku bude častěji přitahovat blesky.
 • Změna ročních období nebude náhlá, ale postupná.
 • Datadisk nabídne úplně nové sousedství nazvané "Riverblossom Hills".
 • Rybaření si užijí také děti. Na ryby půjde vyrazit do parku nebo k domácímu jezírku.
 • Koulované se může zůčastnit až 8 simů a to všech věkových kategorií (kromě batolat).
 • Změn počasí si užijí také mazlíčci prostřednictvím nových interakcí - jíst sníh, hrát si ve sněhu, honit světlušky.
 • Batolata si budou moci hrát ve sněhu, jíst jej a hrát si se světluškami a motýly.
 • Těšte se na romantický polibek v kapkách deště nebo při chumelenici.
 • Prý bude možné žít ve skleníku :) Skleníky půjdou propojit s domem.
 • Do pokojů bez střechy v zimě nasněží.

Zdroj: chat

 Komentáře této novinky (277)

Laku | 15.2.2007Sims 2: Season

Nechte se provést zákoutími Seasons

Stalo se již téměř tradicí, že ke každému datadisku vychází video opentlené komentářem někoho z realizačního týmu Sims divize. Nejinak tomu je u nadcházejícího rozšíření Seasons (Roční období), kde se tohoto úkolu zhostil hlavní designer Hunter Howe. Uvidíte různé aktivity provázející simy ročními etapami - např. chytání motýlů, zahradničení, sklízení ovoce, stavění sněhuláka a mnoho dalšího. Dozvíte se také o vylepšení bazénu, kde datadisk nabídne novinky v podobě vylepšené grafiky (odrazy a stíny), ale hlavně možnosti měnit dlaždice na stěnách a podlaze, kruhových tvarů rohů s možností vytvoření kulatého bazénu až po vodní skluzavku. Video stahujte z oficiálních stránek nebo těchto FTP mirrorů:


Zdroj: Snooty Sims

 Komentáře této novinky (51)

Laku | 28.1.2007Sims 2: Season

Povedené artworky z Ročního období

Naše, už tak poměrně obsáhlá, Seasons rubrika se právě rozrostla o novou sekci artworků. Prohlédnout si v ní můžete osm povedených renderovaných obrázků. Skleníkem počínaje a ledovým kluzištěm konče. Když už je řeč o novinkách týkajících se připravovaného rozšíření Roční období, tak se hodí zmínit také aktuální nové video (to s nápisem "Presentation(1)"), které zveřejnila stránka Edenstyle.it. Video pochází z prosincové prezentace, na jejíž základě jsme kdysi již sepsali naše preview.


     

 Komentáře této novinky (103)

Laku | 19.1.2007Sims 2: Season

Povedený trailer datadisku Seasons + obrázky

Dnes pro vás máme zajímavý materiál - nejde o nic menšího než plnohodnotný trailer datadisku Seasons (Roční období). Povedený sestřih plný zajímavých momentů ze života simů doplněného o rozmary počasí, vás postupně provede všemi čtyřmi ročními obdobími. Ostatně dost bylo řečí - prohlédněte si jej! Aby toho nebylo málo, tak se objevila také trojice nových zimních obrázků. Připomínám, že Roční období je za tradiční cenu 799 Kč v předprodeji - navíc předobjednáním prostřednictvím našeho serveru se účastníte soutěže o předměty s tématikou Mazlíčků. 


 Komentáře této novinky (62)Archiv starších zpráv
Copyright © Laku a redakce | webdesign Red Eye Studio | HotGames.

The Sims 2   The Sims 3   Spore Planet   SimCity Společnost
www.thesims2.cz - na titulní stranu
The Sims 3

The Sims 3 - nová generace přichází!
Koupit Koupit datadisk Volný čas
Život v bytě Volný čas Balíčky/kolekce Bon Voyage Seasons Mazlíčci Ve světě podnikání Noční život Univerzita Články Sims 2 Download Ostatní
Komunita
Vracíte se k nám rádi? Nastavte si je jako výchozí pro Internet Explorer! Patří naše stránka mezi vaše oblíbené? Přidejte si ji do záložek (oblíbených položek)! Čtete rádi naše novinky? Odebírejte je pomocí RSS!
Přidej na Seznam
Skupina na Facebooku
Kupte si
The Sims 3: Po setmění Koupit The Sims 3: Povolání snů Koupit The Sims 3: Cestovní horečka Koupit The Sims 3 - nová generace simíků! Koupit
Návštěvnost

The Sims 2 Vokr.com

ea_reprice_podzim2010_120x600