REKLAMA easport2011_275x128 starcraft2_275x128pulnoc wow_complete_275x128

The Sims 2.cz - komunitní centrum o simících
filtrace novinek

Laku | 19.4.2006Sims 2: Open for Business

Recenze třetího datadisku na Tiscali Games

Herní server Tiscali Games dnes vydal rozsáhlou recenzi The Sims 2: Ve světě podnikání (Open for Business). Dočtete se v ní vše podstatné o náplni tohoto třetího rozšíření. Pokud jste si tedy zatím nepořídili poslední podnikavé rozšíření zatím, pak vám recenze jistě usnadní rozhodování. Je datadisk Ve světě podnikání lepší nebo horší než ty předchozí? Jsou jeho novinky dostatečně zajímavé? To už se dozvíte ve zmiňované recenzi, z níž vám nabízíme malou ukázku:

Způsobů podnikatelského vyžití je zde spousta a tvůrci do toho vrazili i hodně vtipu. Zaměstnávání Simíků a snaha o udržení podniku v chodu tak, aby vydělal na váš zhýralý život, není úplně jednoduché, ale zato vskutku zajímavé a podnětné. Zrovna tak tu najdete hromadu nových objektů (dekorativní sochy, obrazy, nábytek, ad.), témat a nových stavitelských prvků (např. pergoly, výtahy, dekory na podlahy a stěny, aj.). Jak už bylo naznačeno výše, je zjevné, že tvůrci počítají s tím, že hráči vlastní už i předchozí datadisky, bez kterých by byla i nabídka možností tohoto o něco chudší. Tak s tím počítejte. [více v recenzi]

 Komentáře této novinky (104)

Laku | 30.3.2006Sims 2: Open for Business

První patch pro Sims 2: Ve světě podnikání

Před několika dny byl vydán první patch pro datadisk Ve světě podnikání (Open for Business). Stahujte z oficiálních stránek s českým popisem změn. Patch opravuje mnoho závažných i drobných chyb - například:

 • Po vstupu na pozemky rozšíření EP3 po odinstalování tohoto rozšíření již nedojde k havárii hry.
 • Upírům po odinstalování rozšíření EP2 nezůstanou upíří schopnosti.
 • Neherní postava reportéra si nyní může koupit limonádu u stánku, aniž by došlo k chybě.
 • Po příjezdu do Centra již nedojde k trojnásobnému zrychlení hry.
 • Kompletní seznam oprav v češtině

 Komentáře této novinky (76)

Rena | 26.3.2006Sims 2: Open for Business

Rady pro úspěšné podnikání v Sims 2: OfB

Přinášíme vám rady užitečné pro hraní Sims 2: Ve světě podnikání. Tyto typy pocházejí přímo od Maxisu z oficiálního chatu:

Restaurace příliš nevydělávají. Máte nějaké doporučení?
Restaurace jsou obtížné, stejně jako v reálném životě. Prvně se podívejte, jestli nezaměstnáváte příliš mnoho zaměstnanců a zkontrolujte, zda nemají nepotřebné dovednosti. Nejvíc vyděláte, když budete zaměstnávat rodinu, protože těm nic neplatíte a všechno vám jde přímo do kapsy.


Můj podnik má už deset hvězdiček a pořád mi nepřišel reportér!! Dá se nějak přilákat?

Reportér se objevuje v náhodných časech každý den. Přilákat se nedá.


Jak udržet zaměstnancům dobrou náladu? Hrozně rychle se unavují
Musí mít hodně přestávek během pracovní doby a hlavně, musí být dobře placeni. Také dávejte pozor, zda mají v obchodě potřebné objekty - něco na vaření, koupelnu apod.


Nevydělávám žádné peníze, i když mám v podniku stanovené vedoucí. Co dělat, aby podnik vynášel?

V první řadě podnik kontroluj telefonem, ale hlavně! Postarej se o to, aby tvá poslední návštěva v něm byla zisková ;-)


Jaké jsou minimální požadavky na vedoucího?
Musí mít pět bodů, kde 3 jsou za zlatou, 2 za stříbrnou a 1 za bronzovou dovednost

 Komentáře této novinky (207)

Laku | 5.3.2006Sims 2: Open for Business

Obrázky z české verze Open for Business

Někteří již pravděpodobně hrajete nový datadisk Open for Business. Pokud patříte k těm méně šťastným, tak vám snad dlouhé čekání zpříjemní obrázky přímo z české verze. Možná víte, že oficiální český název zní Sims 2: Ve světě podnikání. Kvalitativně se český překlad opět povedl stejně jako předcházející titulů. Ostatně posuďte samy z obrázků s českými texty.


více v naší galerii

Zdroj: vlastní

 Komentáře této novinky (43)

Laku | 4.3.2006Sims 2: Open for Business

Depeche Mode zaznějí v Open for Business

Určitě pro vás nebude žádným překvapením, že veškeré písně znějící v Sims 2 a datadiscích jsou zpívány smyšleným jazykem - simštinou (tzv. simlish). Většinu z nich zpívají, alespoň v našich zeměpisných šířkách, méně známé skupiny a interpreti. Možná si ovšem vzpomenete na píseň zpěvačky Jeanette Biedermann v německé verzi Sims 2 nebo na píseň Cry v českém Nočním životě od české zpěvačky Victorie. Pro Open for Business se lidem z EA podařilo uzavřít dohodu se známou skupinou Depeche Mode.


Promo foto skupiny Depeche Mode

Výsledkem vzájemné spolupráce je přezpívaný singl "Suffer Well" z nejnovějšího alba Playing the Angles (2005). Song této britské partičky převlečený do řeči simů si můžete poslechnout v klipovitém videu (steam) uvolněném na oficiálních stránkách. Nebo si jej můžete stáhnout - hi-res verze (17,3 MB), low-res (4,4 MB). Pro přehrání je nutný QuickTime přehrávač.

Zdroj: PR, Depeche Mode

 Komentáře této novinky (142)

Laku | 4.3.2006Sims 2: Open for Business

Březnová dávka business obrázků

Uplynulé dny byly ve znamení mnoha screenshotů, jak jinak než, z aktuálního rozšíření Open for Business. Abychom neustále dokola nepsali o několika nových přírustcích, tak jsme si raději vše nechali do dnešní souhrnné novinky. Pokud tedy toužíte nahlédnout do obchodního světa simů, pak zabruste do těchto galerií - GameSpy, Krawall Games a SimsTimes.


více v naší galerii

Zároveň byla také uvolněna velká dávka oficálních obrázků přímo od Maxisu. Konkrétně se jich urodilo hned 15. Všechny jsme je přidali do naší galerie. Připomeňme si, že datadisk je již v prodeji a můžete si jej tedy koupit.

Zdroj: Maxis, Sims Zone a další

 Komentáře této novinky (14)

Laku | 2.3.2006Sims 2: Open for Business

Open for Business zamířil do obchodů

Nadešel den očekávaný mnohými fanoušky Sims 2. Vychází totiž třetí datadisk zaměřený na budování vlastních obchodů - Open for Business. Po včerejším uvedením na americký trh se s pouhopouhým jednodenním zpožděním dostává také do Česka. Internetový obchod Tiscali Gameshop již expedoval předobjednané kusy a na skladě leží další Sims 2: Open for Business čekající na vaše objednávky. Datadisk si můžete koupit za 799 Kč a do dvou pracovních dnů jej očekávat na vaší poště.


Zároveň se hodí upozornit na nabídku, která potěší zejména ty z vás, kteří nemají zakoupený Sims 2. Vůbec prvně nyní mají čeští hráči možnost zakoupit si The Sims 2 v DVD edici. Ta bylo doposud dostupná pouze v USA a do Evropy nezavítala. Výhoda DVD edice je snad každému hráči Sims 2 ihned jasná - konečně odpadá nepříjemné měnění čtyř disků. DVD rovněž nabízí různé bonusové materiály. Pokud si chcete pořídát základní The Sims 2, pak právě nyní je ideální příležitost. 

 Komentáře této novinky (5)

Laku | 1.3.2006Sims 2: Open for Business

Recenze v českých papírových magazínech

V aktuálních číslech českých časopisů o počítačových hrách se objevily recenze na právě vycházející Open for Business datadisk. Jednak v Levelu na dvoustraně Michal Rybka rozebírá třetí rozšíření s konečným hodnocením 8/10. Další recenzi si můžete přečíst ve Score 145, kde bylo datadisku uděleno 82%. Autor chválí velký počet možností a dobře zpracované podnikání. Nelíbí se mu hudba a náročnost na hardware. Do třetice přichází se svou recenzí také papírové Doupě. Simové si odnášejí bodové ohodnocení 7,7 s verdiktem:

Třetí datadisk k The Sims 2. Tentokrát bez dlouhých večírků a alkoholu, zato však s velkým štosem peněz a vlastními firmami. [více v Doupěti]


Zdroj: uvedené časopisy

 Komentáře této novinky (3)

Laku | 22.2.2006Sims 2: Open for Business

Rozjetý trailer z Open for Business

Celkem logicky se s blížícím datem vydání třetího datadisku objevují stále nové a nové materiály, které mají za úkol správně navnadit všechny fanoušky a příznivze Sims 2. Aktuální porci na ochutnání nám Maxis společně s EA naservírovali právě dnes. Konkrétně jde o trailer okořeněný svižným hudebním doprovodem. Stahujte například ze serveru GamersHall (7,4 MB).

Zdroj: GamersHell

 Komentáře této novinky (10)

Laku | 19.2.2006Sims 2: Open for Business

Obrázky z hraní Open for Business

Již před časem se objevila sada obrázků z hraní Open for Business a dnes přichází se svou troškou také GameStar. Rovnou třináctku nových ukázek přidali redaktoři tohoto německého časopisu do své online galerie. Spatřit na nich můžete obrázky provázené herním rozhraním. Ovšem nic zajímavého na nich nezahlédnete, protože jsou si velmi podobné.

Zároveň stojí za zmínku trojice obrázků uveřejněných na GameSpy, kde se vyjímá zejména obrázek na sousedství Bluewater Villiage. V rámci propagační kampaně "How Do You Play?" Electronic Arts rozšířil tyto stránky o řadu hráčů, kteří zdělují jak hrají Open for Business. Na těchto zmíněných reklamních stránkách najdete několik nových obrázků (spíše miniatur) a sem tam také nějaká ta videa.

Zdroj: Snooty Sims

 Komentáře této novinky (33)

Laku | 15.2.2006Sims 2: Open for Business

Vývoj Open for Business dokončen

Electronic Arts vydali tiskovou zprávu oznamující dokončení vývoje třetího datadisku Open for Business. Ten se nyní tedy nachází v tzv. "Gold" stavu a čeká jej již pouze distribuční maraton (marketing, lisování CD, tisk obalů...). Pro jistotu se hodí připomenout, že na pulty obchodů se podnikaví simové dostanou 3. března. Tedy zhruba za dva týdny.

Zároveň včera vydal Maxis dvě kratší videa představující zamilovaný pár simů vztahující se k včerejšímu svatému Valentýnu. Aby toho nebylo málo, tak se na webu EA objevila čtveřice nových obrázků. Na nich můžete mimo jiné pozorovat novou činnost - pouštění draka.

Zdroj: EA, ofic. stránky

 Komentáře této novinky (6)

Rena, Laku | 12.2.2006Sims 2: Open for Business

Sedmi minutové video - přepis komentáře

Nedávno se na oficiálních stránkách The Sims 2 objevilo sedm minut trvající video, které nabízí zajímavé záběry z hraní datadisku Open for Business doplněné komentářem designera Huntera Howeho. Abyste si video dostatečně užili, tak jsme pro vás připravili doslovný přepis komentáře, který celé toto zajímavé video provází. Můžete jej shlédnout či stáhnout na oficiálních stránkách a zároveň si můžete přečíst zmíněný komentář v češtině.

 Komentáře této novinky (26)

Rena | 10.2.2006Sims 2: Open for Business

Zajímavosti z Open for Business podcastu #2

V druhém dílu oficiálního podcast, v němž povídají TimLeTourneau a Don Laabs z Maxisu, zaznělo několik zajímavých informací. Tento, již druhý, podcast o třetím datadisku Open for Business stahujte (5,4 MB) z oficiálních stránek. Připravili jsme pro vás výčet zajímavostí, které v něm zazněly:

 • Konečně někdo vysvětlil jak bude vypadat podnik doma, takže popořadě. Telefonem zařídíte, že chcete vytvořit "home business". Až to uděláte, musíte označit vše, co je k prodeji. Docela nepříjemné bude, když děti prodají veškerý nábytek v domě a půjdou si za něj nakoupit mobily a PC hry do města, zatímco rodiče pokojně spí o patro výše.
 • Nový styl hudby - New Wave. Sem se zařadily písničky (v Simštině samozřejmě) od Depeche Mode, Howarda Jonese a Kajagoogoo
 • V tomto potcastu jsou vyprávěny zážitky z tvorby datadisku. Například krásný bug, kdy sim vlezl do výtahu, ale už nevylezl a nikdo ho nikde nenašel - prostě zmizel (pozn. že by i ve výtazích řádila ufa? :)
 • Další veselá historka, ne bug: hydrobot se porouchal, takže rozléval vodu všude kolem sebe a cleanboy za ním všechny utíral... vypadalo to směšně, když koukali na ty dva roboty, jak jeden za druhým utíkal a uklízel po něm.

 Komentáře této novinky (25)

Rena | 9.2.2006Sims 2: Open for Business

Zajímavosti z Open for Business podcastu #1

Na oficiálním chatu zaznělo obrovské množství dotazů a bohužel nebylo možno zodpovědět všechny, proto se Maxis rozhodl vydat podcast, ve kterém Tim LeTourneau a Don Laabs odpovídají některé další vybrané dotazy. První podcast stahujte (5,3 MB) z oficiálních stránek. Tady jsou některé ze zajímavostí, které v něm zazní: 

 • Mimo mnoha informací, které byly zmíněny již v chatu, padla odpověď na otázku, zda bude možné udělat mimozemského upírského zombí robota :-). "Maxisáci" se vyjádřili tím způsobem, že toto nezakázali...
 • Bohužel, ani v tomto datadisku nebude možno dávat dárky.
 • Nebude možné mít svůj business, pokud je sim na univerzitě.
 • Nedochází ke změně žádného předešlého datadisku.
 • Vzdělání nemá žádný vliv na založení businessu.

 Komentáře této novinky (12)

Laku | 7.2.2006Sims 2: Open for Business

Dvojice nových obrázků

Dvě nové obrázkové ukázky z, mílovými kroky se blížícího, třetího datadisku Open for Business. Zahlédnout na nich můžete, již po několikáté, jednu z domácích živností - holičství. Druhým obrázkem se vám naskytne pohled do obchodu a v popředí stojící usmívající se simy. Pro pořádek připomínáme, že veškeré známé informace naleznete v našich četných rubrikách (viz. levé menu) nebo v archivu OfB novinek.


Zdroj: Snooty Sims

 Komentáře této novinky (4)Archiv starších zpráv
Copyright © Laku a redakce | webdesign Red Eye Studio | HotGames.

The Sims 2   The Sims 3   Spore Planet   SimCity Společnost
www.thesims2.cz - na titulní stranu
The Sims 3

The Sims 3 - nová generace přichází!
Koupit Koupit datadisk Volný čas
Život v bytě Volný čas Balíčky/kolekce Bon Voyage Seasons Mazlíčci Ve světě podnikání Noční život Univerzita Články Sims 2 Download Ostatní
Komunita
Vracíte se k nám rádi? Nastavte si je jako výchozí pro Internet Explorer! Patří naše stránka mezi vaše oblíbené? Přidejte si ji do záložek (oblíbených položek)! Čtete rádi naše novinky? Odebírejte je pomocí RSS!
Přidej na Seznam
Skupina na Facebooku
Kupte si
The Sims 3: Po setmění Koupit The Sims 3: Povolání snů Koupit The Sims 3: Cestovní horečka Koupit The Sims 3 - nová generace simíků! Koupit
Návštěvnost

The Sims 2 Vokr.com

ea_reprice_podzim2010_120x600