The Sims 2.cz - komunitní centrum o simících

Speciál o hře Spore Informace o novém datadisku

Základní dotazy:

Časté dotazyCo je to The Sims 2?

The Sims 2 je druhý díl velmi populární počítačové hry The Sims, té se po celém světě prodalo (i s datadisky) více než 25 milionů kopií. The Sims je velmi často označováno jako "simulátor života", protože se staráte o jakési virtuální lidi - Simy. V The Sims stavíte domy, následně je vybavujete a pak se staráte o to, aby se v nich vašim svěřencům žilo co nejlépe. Těm následně hledáte zaměstnání a staráte se o jejich rodinný rozpočet. Více konkrétních informací o The Sims 2 hledejte v příslušných sekcích tohoto webu.


Kdy The Sims 2 vyjde?

The Sims 2 již vyšlo. Koupit si jej můžete v tomto online shopu.


Co nabízí oproti jedničce nového?

Hlavní změnou oproti prvnímu dílu je zcela jistě přechod k modernějšímu 3D enginu, pak také DNA Simů, střídání dne s nocí, tvorba vlastníc hvzhledů simů, 6 životních cyklů, editace postavených objektů, nemoci Simů, sklepy a a podkroví, nová povolání, volný pohyb kamery (rotace, naklápění a zoom kamery), okolí domu bude propracovanější a mnohem členitější, přirozená smrt ...


Kdo The Sims 2 vyvíjí a distribuuje?

Zajímá vás kdo vymyslel The Sims, kdo jej vyvinul a kdo se stará o jeho prodej (distribuci)? The Sims se zrodilo v hlavě Willa Wrighta, poté co dokončil původní nezapomenutelné Sim City, jehož základní kámen také položil on. Protože Will působí ve vývojářském studiu Maxis, tak bylo The Sims logicky vyvíjeno právě tímto studiem. Světovou distribuci má na starosti herní gigant Electronic Arts, jehož česká pobočka EA Czech hru distribuuje na našem trhu.


Půjde mi Sims 2 na mém PC?

Konkrétní nároky na váš hardware najdete v rubrice HW nároků.Jak si dám do hry své mp3?

Vlastní hudební soubory stačí zkopírovat do složky …Dokumenty\EA Games\The Sims2\Music\(jméno složky, do které chcete mp3 zařadit).


Kde najdu zabalené domy?

Domy a pozemky, které jste zabalili, jsou umístěny ve vašich Dokumentech\EA Games\The Sims 2\PackagedLots.


Nemůžu najít screenshoty, které jsem si vytvořil ve hře.

Tyto screenshots se ukládají do …Dokumenty\EA Games\The Sims 2\Storytelling.


Je Body Shop na CD?

Ano, samostatný program Body Shop na vytváření vlastního oblečení a jiných doplňků, je na prvním CD hry The Sims 2.


K hraní potřebuji DirectX 9.0c, kde jej sehnat?

DirectX 9.0c není nutné stahovat z internetu. Najdete jej na prvním CD The Sims 2 a to ve složce DirectX > soubor dxsetup.exe.


Jsou ve hře domácí mazlíčci?

V základní hře zatím mazlíčci nejsou, jen větší akvárium s rybičkami. Mazlíčky nabízí stejnojmenný datadisk.


Jak je to se svátky a volnými dny?

Každé dítě školou povinné má automaticky volný víkend. Zaměstnaní pak mají volné dny porůznu. Někdo má volno např. út až čt, v jiném zaměstnání je to třeba pátek a sobota. Záleží na druhu oboru a také asi na výši funkce.


Kolik pater je možné postavit v The Sims2?

Lze postavit sklep + přízemí + 1. až 3. patro anebo sklep + přízemí + 1. až 2. patro + podkroví.


Stárnou současně se mnou Simové na ostatních pozemcích?

Ne, dospívají a stárnou pouze Simové, kteří žijí s vámi v jedné domácnosti. Pokud chcete, aby ta pěkná dívka odvedle byla stejně stará jako vy a dospěla ve stejný den, musíte hrát střídavě, chvíli za sebe, chvíli za sousedy.


Mění se v The Sims 2 počasí?

V základní hře se počasí nemění. To se změnilo s příchodem datadisku Roční období (Seasons)


Co to je uzamčení přání a obav?

Každý Sim má svá přání, která se snaží splnit a obavy, kterých se naopak snaží vyvarovat. Když se Sim probudí ze spánku, roztočí se mu seznam přání i obav. Stejně tak se později roztočí, když se mu nějaké přání/obava splní. Takže pokud chcete, aby se nějakému Simíkovi podařilo dostat se na soukromou prestižní školu, tak mu prostě toto přání uzamknete kliknutím pravého tlačítka myši. Takto zůstane přání zachováno do té doby, dokud se mu nevyplní. Totéž platí pro obavy.


Co to vlastně jsou aspirace?

Každý Sim má své aspirace – touhy, které určíte při vytváření rodiny. Malé dítě má automaticky aspiraci po správném dospění. Až vyroste, můžete vybrat, jakou aspiraci chcete aby měl do budoucího života. Je šest druhů aspirací a to: již zmíněné správně vyrůst, aspirace po bohatství, znalostech, rodině, romantice a popularitě.


Kde získám ocenění za aspiraci?

Aspirační body získává Sim za splněná přání. Stejně tak může body ztratit, pokud se mu naopak vyplní nějaká obava. Celkový počet nasbíraných aspiračních bodů daného Sima naleznete v katalogu ocenění za aspiraci. Tam také můžete získat bonusové předměty jako např. strom na peníze nebo dodávač energie.


A co je ocenění za kariéru?

Je to něco podobného jako ocenění za aspiraci, ale týká se to Simíkova profesního života. Prémiové předměty naleznete v katalogu ocenění za kariéru.


Co mám udělat, když chci odstěhovat Simy?

Tato volba se týká dospělých a starších Simů. Mohou však s sebou vzít i jiné rodinné příslušníky. Když chcete některého Sima odstěhovat, stačí hledat nové bydlení v novinách nebo v počítači.
© copyright HotGames, design by Laku
www.thesims2.cz - na titulní stranu
The Sims 3
The Sims 3 - nová generace přichází!
Koupit Koupit datadisk Volný čas
FreeTime Balíčky/kolekce Bon Voyage Seasons Mazlíčci Ve světě podnikání Noční život Univerzita Články Sims 2 Download Ostatní
Komunita
Vracíte se k nám rádi? Nastavte si je jako výchozí pro Internet Explorer! Patří naše stránka mezi vaše oblíbené? Přidejte si ji do záložek (oblíbených položek)! Čtete rádi naše novinky? Odebírejte je pomocí RSS!
Přidej na Seznam
Kupte si
Sims 2: Příběhy trosečníků Koupit Sims 2: Příběhy trosečníků Koupit Sims 2: Pro Teenagery (Teen Style) Koupit Sims 2: Bon Voyage (Šťastnou cestu) Koupit Sims 2: Příběhy mazlíčků Koupit Sims 2: H&M Móda Koupit Sims 2: Celebration! - uspořádejte pořádný večírek! Koupit Sims 2: Roční období (Seasons) - rozmary počasí vstupují do světa simů! Koupit The Sims Životní příběhy (Life Stories) - prožívejte příběhy simů! Koupit
Návštěvnost


TheSims2.sk The Sims 2 Vokr.com Česká stránka o Need for Speed: ProStreet