The Sims 2.cz - komunitní centrum o simících

Speciál o hře Spore Informace o novém datadisku

Preview

Do vydání The Sims 2 zbývá pouze jeden měsíc. Vydání je na spadnutí. Přinášíme vám tedy již druhé preview kombinované z prvními dojmy. To se zabývá převážně doplňujícími informacemi, pokud slyšíte o Sims 2 poprvé doporučujeme přečtení preview z listopadu 2003.


Instalace

Je zpracována poměrně originálně – při kopírování dat na disk (2,65 GB, minimální instalace) budete moci hrát mini hru „Grow your Sims“. V její první části budete namáhat krátkodobou paměť v logické hříčce ve stylu pexesa. Větším oříškem bude část druhá s kvízem v němž budete postaveny před otázky související s týmem Maxisu – například: „O které NPC říká Luc Barthelet, manager Maxisu, že je jeho oblíbenou?“. Prostě klasická tipovačka J. Po skončení minihry se zobrazí počet získaných bodů. Po chvíli to podle redaktorů SimsZone začíná být nudné, ale v ten moment instalace naštěstí končí.


Na první pohled detailnější, pestřejší a živější

Při prvním pohledu na hru se ihned projeví nový engine, vše je v porovnání s prvním dílem Sims série balzám pro oči. Simové se pohybují plynule, animace postav jsou velmi detailní a zábavné stejně jako mimika jejich obličejů. Vše podtrhuje volný pohyb kamery, který umožní jak detailní pohled na konkrétního sima, tak pohled na celý dům. Kamerou je možné pohybovat všemi směry stejně jako zoomovat či naklápět úhel pohledu. S ovládáním kamery podrobně seznamuje úvodní tutorial. Herní principy jsou stále stejné, simové mají své potřeby a vy jim určujete co mají dělat. Základní ukazatele zůstaly zachovány a patřičně dotaženy k dokonalosti. Za všechny jmenujme položku zaměstnání sima, která kromě známých údajů (plat, postavení, druh zaměstnání, pracovní doba …) obsahuje navíc také dny v nichž sim nemusí pracovat. Zásadní novinkou jsou ovšem přání a obavy, které má každý jednotlivec. Některý sim má obavy z jízdy autem, obává se smrti svých blízkých naopak má ale řadu přání již by chtěl dosáhnout – najít si partnera, vydělat peníze a podobně. Další inovací je také paměť simů, ti si budou pamatovat své velké životní události - svatba, smrt blízkého, únos ufem a podobně. Zajímavým zpestřením budou různé předměty, za něž by se nemuseli stydět staří alchymisté. Tyto „divno-stroje“ budou sloužit převážně ke zlepšování určitých potřeb vašich simů. Například dobíječ energie, elixír života, gold tree na němž porostou peníze.


Sim, simka, simčata

Přímo v menu The Sims 2 bude obohacená obdoba BodyShopu. Neměly by chybět ani možnosti detailních úprav simova obličeje. Oproti BodyShopu zde bude záložka s nastavením charakteru, vlastností a zvěrokruhového znamení. Při výběru pozemku/domu při začátku hry budete muset nastěhovat některou z rodin nebo si ji celou kompletně vytvořit. Každého člena rodiny budete moci detailně vytvořit podle vašich snů. Když vytvoříte základní pár simů naskytne se vám možnost prohlédnout si jak bude vypadat jejich potomek (přičemž můžete měnit pohlaví či životní cyklus). Vámi tvořená rodina se rozrůstá stylově před objektivem fotoaparátu. Přínosnou novinkou je menu s nastavováním příbuzenských vztahů. Každému členu rodiny nastavíte v jakém příbuzenském vztahu vůči jinému. Například sim X je prarodičem sima Y. Vaší fantazii nebudou stát v cestě žádné překážky. Budete moci vytvořit sima jakékoli pleti (třeba i zelené, modré) stejně bude možné si vyhrát také s obličejem sima.


Sousedství – rovnou tři

Sousedství neboli čtvrti (chcete-li města) s pozemky a již postavenými domy budou ve hře rovnou tři. Nepůjde však pouze o vzhledovou rozdílnost, každé sousedství bude rozdílné jinými zvyklostmi či architekturou. Pleasantview bude dobře známá čtvrť se stejnými postavami jako v jedničce. Veronaville bude místem znesvářených rodin. Posledně jmenovaný Strangetown bude zvláštním místem na poušti, kde se to bude hemžit ufounky, duchy a jinými podivnostmi. Architektura domů bude velmi odlišná. Zvláštností Strangetownu bude především přítomnost rodin se mimozemskými členy. Sousedství si budete moci zkrášlit několika z připravených objektů – balón, skály, duhou, loďkou na vodu … Do hry budete moci importovat své vytvořené terény ze Sim City 4.


Cihly, beton, omítka

Stavění domů bude hrou ve hře, své architektonické choutky v The Sims 2 budou mít obrovský prostor. Budete moci stavět od malých rodinných domků, vil až po honosné sídla. K dispozici budete mít přehršel nástrojů a to nejen k úspěšnému zakončení stavby, ale také k úpravě okolí. Nejprve na vás bude čekat úprava terénu a vybudování betonových základů domu. Postavit budete moci i pozemní dřevěné terasy a vchodové schody. Poté zbývá již jen stavba obvodových stěn, dveří a oken a simové se mohou nastěhovat (samozřejmě bude nutné byt vybavit alespoň základním nábytkem a elektronikou). Vedle budování základů bude hlavní inovací ve stavěcím módu nepochybně atraktivnější grafika a s ním volný pohyb kamery. Svůj výtvor si budete moci prohlédnout z jakéhokoliv úhlu (třeba z půdorysu). Za zmínku také stojí fakt, že bude možné stavět až třípatrové domy + podkroví. Také možností pro úpravu okolí bude mnoho – od stavby bazénů, jezírek přes mosty po cesty, stromy či oplocení zahrádky.


Kolekce objektů

Drobnou, zato při častém hraní jistě užitečnou, novou funkcí bude možnost používat a vytvářet si kolekce objektů. V podstatě se jedná o členění objektů do kategorií, které si podle vlastních hledisek seskupíte. Již v TS1 jste jistě zpočátku používali stejných objektů – proč si tedy neudělat kolekci „strart“, do níž si vložíte libovolné z dostupných objektů. Jak vytváření nové kolekce, tak přidání objektu do již existující je velmi snadnou záležitostí na pár kliknutí. Kolekcím můžete přiřazovat vlastní, předem připravené, ikonky.

Autor: Laku | zdroje: SimsZone.de, TheSims.pl, vlastní dojmy z prezentace
© copyright HotGames, design by Laku
www.thesims2.cz - na titulní stranu
The Sims 3
The Sims 3 - nová generace přichází!
Koupit Koupit datadisk Volný čas
FreeTime Balíčky/kolekce Bon Voyage Seasons Mazlíčci Ve světě podnikání Noční život Univerzita Články Sims 2 Download Ostatní
Komunita
Vracíte se k nám rádi? Nastavte si je jako výchozí pro Internet Explorer! Patří naše stránka mezi vaše oblíbené? Přidejte si ji do záložek (oblíbených položek)! Čtete rádi naše novinky? Odebírejte je pomocí RSS!
Přidej na Seznam
Kupte si
Sims 2: Příběhy trosečníků Koupit Sims 2: Příběhy trosečníků Koupit Sims 2: Pro Teenagery (Teen Style) Koupit Sims 2: Bon Voyage (Šťastnou cestu) Koupit Sims 2: Příběhy mazlíčků Koupit Sims 2: H&M Móda Koupit Sims 2: Celebration! - uspořádejte pořádný večírek! Koupit Sims 2: Roční období (Seasons) - rozmary počasí vstupují do světa simů! Koupit The Sims Životní příběhy (Life Stories) - prožívejte příběhy simů! Koupit
Návštěvnost


TheSims2.sk The Sims 2 Vokr.com Česká stránka o Need for Speed: ProStreet