The Sims 2.cz - komunitní centrum o simících

Speciál o hře Spore Informace o novém datadisku

Jak to vlastně začalo?

Myslím si, že když se řekne The Sims, tak se snad každému vybaví, že se jedná o jednu z nejúspěšnější série herní historie, jíž v roce 1999 založil Will Wright, působící v legendárním studiu MAXIS, prvním dílem The Sims. Ten se ve své době stal neuvěřitelně populárním a našel si cestu k mnoha hráčům i nehráčům. Tak není divu, že se na tuto "simulaci života" z dílen MAXISu valil jeden datadisk za druhým (Living Large, House Party, Hot Date, On Holiday, Unleashed, SuperStar a Abrakadabra) The Sims se dočkalo i konverze na konzoly PlayStation2 (první 3D The Sims), také vznikla nepříliš populární onlinovka - The Sims Online. V současnosti dokonce v americe vzniká i televizní pořad, inspirovaný právě Simsy.


Revoluce přichází - The Sims 2

Jak je vidět, tak se The Sims stalo doslova fenoménem, ale stále ne a ne vzniknout něco opravdu revolučního. A to by se mělo téměř po čtyřech letech změnit, protože přichází opravdová revoluce - The Sims 2! A bude to pořádná revoluce, druhý díl nám totiž přinese nekonečnou řadu novinek a vylepšení. Tím největším lákadlem bude zcela určitě přechod od dnes již poměrně zastaralého The Sims 1 enginu k plně trojrozměrnému modernímu enginu, který nejen že bude nabízet rotaci kamery a zoom, ale hlavně ohromí grafickou dokonalostí, dynamickými změnami počasí, střídáním dne s nocí a v neposlední řadě detajlností objektů a Simů. Vedle nového 3D enginu je velkým lákadlem také nová schopnost přenosu genů DNA z rodičů na děti. Ty budou od svých rodičů "dědit" nejen povahové rysy, ale dokonce i vzhled, který podle tvrzení MAXISu bude mít každý Sim unikátní. Další novou funkcí The Sims 2 bude tzv. Lifescore, což by měl být jakýsi index neboli score každáho Sima. Lifescore se bude navyšovat v závislosti na tom, jak dobře se o své Simy budete starat, v opačném případě pak bude tento index klesat a váš Sim díky tomu bude moci přijít o práci nebo přátele. The Sims 2 bude obsahovat utilitu Create-a-Sim, díky níž si budete moci tvořit vlastní obličeje Simů, pro zábavu budete mít mimo rodiny Simů možnost vytvořit si rodinu mimozemšťanů, nebo také rodinu kříženou.


Dokonalost sama - nový engine

Jak již víte The Sims 2 poběží na novém enginu, který byl MAXISem vyvinut speciálně pro The Sims 2. Engine bude umožňovat rotaci kamery, ale ne po 90 stupních jak tomu bylo v prvním díle, ale plynulou - ta bude zřejmě řešena jako např. v Age of Mythology, kdy budete točit kolečkem myši a kamera bude rotovat. Mimo rotace nabídne engine samozřejmě také zoom, který podle mého názoru bude také plynulý, omezený pouze minimální a maximální vzdáleností. Ze screenshotů je vidět, že při maximálním přiblížení je možné zpozorovat plno detailů od kabelů k televizi po výrazy v tváři Simů. Ovšem tato grafická dokonalost bude vykoupena vyššími HW nároky, které sice nebyly oficiálně upřesněny, ale dá se předpokládat, že bez procesoru 1 GHz, slušné grafické karty a min. 128 MB paměti to nebude žádný med. Mimo tyto technické dovednosti engine nabídne také nějaké "herní" vymoženosti jako třeba pravidelné střídání dne s nocí, proměnlivé počasí, a také možnost stavět až třípatrové domy, a to i se sklepy! Přibudou ale i ne tak zajímavé věci jako možnost stavět okna/dveře na šikmých stěnách nebo točité schodiště, které však v TS1 chyběly. Další velmi zajímavou věcí bude možnost nastavovat různé parametry a to i barvy každému postavenému objektu!


Starý dobrý herní systém

Jak jste se již dočetli, není toho málo co nám The Sims 2 nabídne, ovšem základní princip hry bude zachován, což je podle mě dobře a nedovedu si ani představit, že by někdy mohlo dojít k nějaké větší změně principu hry. V The Sims 2 si budete opět moci vybrat počáteční členy vaší rodiny, těm pak vyberete některý z domů nebo volnou parcelu, kterou koupíte a následně budete budovat Simům domov a život. Simové budou mít opět svoji umělou inteligenci (AI, která prý bude zdokonalena) díky níž budou dělat různé věci, které jim můžete určovat stejně jako v TS1 podle jejich sociálních, estetických ... potřeb. Samozřejmě se budete také starat o jejich rodinný rozpočet a vyhledávat Simům zaměstnání. Takže když to shrnu, princip hry je v TS2 stejný jako v jedničce, ovšem doplněný zajímavými možnostmi, které The Sims rozvedou více do detajlnosti.


A zase ti Simové

Jak již všichni velmi dobře víte, The Sims se točí právě kolem virtuálních človíčků - Simů. Ani v The Sims 2 to samozřejmě nebude jinak, i když Simové doznají značného zlepšení. Na první pohled je zcela zřetelné, že budou Simové v novém 3D prostředí vypadat mnohem dokonaleji, dokonce bude možné rozpoznat jakou mají náladu přímo z obličeje. Tím to ale nekončí, Simové budou mít také různé nemoce, budou moci rovněž zemřít, a to i přirozenou smrtí. V The Sims 2 tudíž bude možné, že se vám během hraní v rodině vystřídá i několik generací. TS2 bude obsahovat šest životních cyklů, od novorozeňat přes teenagery, až po důchodce. Simům se také bude během hry měnit vzhled a chování a budou se vyvíjet podle svého způsobu života (například bude-li Sim stále vysedávat u televize, ztloustne a nebo bude více náchylný k různým nemocem).


Budou The Sims 2 datadisky?

Možná si myslíte, že jsem blázen, když přemýšlím nad tím, zda The Sims 2 bude mít datadisk(y) teď, když zbývá do vydání dvojky ještě dost času, ale to doufám nejsem :o). Tato otázka je totiž dost zásadní a určitě nad tím přemýšlí i Will Wright a celý MAXIS. Proč je zásadní? Protože na ní závisí konečná podoba The Sims 2. V MAXISu totiž mají určitě vymyšlenou spoustu nápadů, které se však v TS2 neobjeví. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního, že si schovávají nové nápady pro datadisk(y), jenže oni do The Sims 2 nezačlení například zvířátka, takže se můžeme dočkat The Sims 2 varianty Unleashed datadisku.


Závěrem ...

Na závěr tohoto preview bych chtěl říci, že máme všichni velký důvod těšit se na vydání The Sims 2, protože to určitě bude stát za to. Zajímá vás kdy The Sims 2 vlastně vyjde? Některé zdroje tvrdí, že se dočkáme ještě do Vánoc, jiné zas říkají, že až na jaře. Například podle prestižního GameSpotu má the Sims 2 vyjít 15. 2. 2004. Doufám, že vám The Sims 2 GameCentrum dokáže toto dlouhé čekání zpříjemnit.


Autor: Laku© copyright HotGames, design by Laku
www.thesims2.cz - na titulní stranu
The Sims 3
The Sims 3 - nová generace přichází!
Koupit Koupit datadisk Volný čas
FreeTime Balíčky/kolekce Bon Voyage Seasons Mazlíčci Ve světě podnikání Noční život Univerzita Články Sims 2 Download Ostatní
Komunita
Vracíte se k nám rádi? Nastavte si je jako výchozí pro Internet Explorer! Patří naše stránka mezi vaše oblíbené? Přidejte si ji do záložek (oblíbených položek)! Čtete rádi naše novinky? Odebírejte je pomocí RSS!
Přidej na Seznam
Kupte si
Sims 2: Příběhy trosečníků Koupit Sims 2: Příběhy trosečníků Koupit Sims 2: Pro Teenagery (Teen Style) Koupit Sims 2: Bon Voyage (Šťastnou cestu) Koupit Sims 2: Příběhy mazlíčků Koupit Sims 2: H&M Móda Koupit Sims 2: Celebration! - uspořádejte pořádný večírek! Koupit Sims 2: Roční období (Seasons) - rozmary počasí vstupují do světa simů! Koupit The Sims Životní příběhy (Life Stories) - prožívejte příběhy simů! Koupit
Návštěvnost


TheSims2.sk The Sims 2 Vokr.com Česká stránka o Need for Speed: ProStreet